TPMS – nowe wyzwania

System monitoringu ciśnienia w oponie – TPMS staje się coraz powszechniejszym wyposażeniem samochodów osobowych. Upłynęło już ponad pięć lat od wprowadzenia w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego (i Rady WE) nr 661/2009 z dnia 13 lipca 2009. Akt ten nałożył obowiązek stosowania TPMS we wszystkich nowych pojazdach kategorii M1 (czyli aut do przewozu osób, z nie więcej niż ośmioma miejscami oprócz siedzenia kierowcy) sprzedawanych po 1 listopada 2014 r. na terenie UE.

Pojawienie się wewnątrz opon czujników ciśnienia, zamontowanych wraz z zaworami, wymusza odmienne traktowanie kół podczas serwisowania, czy to związanego z sezonową wymianą ogumienia, czy też z naprawą opony połączoną z jej demontażem. Nowe czujniki wymagają także zaprogramowania. Całość zagadnienia wymaga wielu nowych umiejętności – niezbędnych, aby warsztat oponiarski mógł zapewnić profesjonalne usługi na najwyższym poziomie.

 
Czerwiec 2019 - szkolenie dla sieci serwisów oponiarskich Opony Express

Zapisz się na szkolenie

Jako autoryzowany dystrybutor urządzeń TPMS marki Cub jesteśmy gotowi dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Teraz każdy serwis – nie tylko oponiarski – może zamówić szkolenie, dzięki któremu pracownicy zyskają profesjonalne przygotowanie w dziedzinie obsługi bezpośredniego systemu TPMS. Szkolenie będzie doskonałą okazją do usystematyzowania posiadanych informacji i skonfrontowania praktyki z teorią.

Szkolenia prowadzone są w siedzibie Klienta. W ich trakcie poruszamy m.in. zagadnienia dotyczące sposobów montażu zaworów z czujnikami, diagnozy i programowania czujników, czy procedur przyuczania aut do nowych czujników. Omawiamy najczęściej spotykane problemy wraz z przedstawieniem sposobów na ich rozwiązanie.

Warsztaty zainteresowane szkoleniem i udokumentowaniem swojego profesjonalizmu stosownym certyfikatem zachęcamy do kontaktu. Posiadamy uprawnienia do prowadzenia szkoleń i wydawania certyfikatów – nasza firma figuruje w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) pod numerem ewidencyjnym 2.08/00078/2017.